אדם ויליאמסון ינהל את הבאגים של מנדריבה

אן ניקולאס (Anne Nicolas) רק נכנסה לתפקידה החדש בניהול מחלקת ההנדסה של מנדריבה וכבר נראה שהיא בדרך לממש את ההבטחות עם מספר תהליכים שיצאו לדרך במטרה לשפר את שיתוף הפעולה עם הקהילה ואת יעילות הפיתוח בכלל.

אחד הדברים הראשונים שלו נדרשה אן הוא שיפור הטיפול בבאגים ולשם כך מינתה אן את אדם ויליאמסון (Adam Williamson) שירכז את ניהול הבאגים.

אדם כבר הציב לעצמו מספר מטרות משנה שאמורות לשפר ליקויים בתחומים שונים בטיפול בבאגים ואולי החשוב מכולם הוא קביעת מדיניות ברורה לניהול הבאגים שזכה לדף בויקי בו מתגבש מסמך המדיניות.

מעבר לזה ברמה פרקטית יותר מנדריבה משתמשים במערכת באגזילה שעברה שינויים רבים על ידי Warly שהספיק בינתיים לפרוש מהחברה והמערכת נותרה ללא ליווי של יוצרה כך שאחת המשימות הראשונות שלקח על עצמו אדם היא ניקוי המערכת והחזרתה למצב של תאימות גבוהה יותר עם מערכת הבאגזילה המקורית.

מעבר להשגת תאימות גבוהה יותר למערכת המקורית של פרויקט באגזילה אמור הטיפול במערכת גם לשפר את מנשק דיווח הבאגים כך שיהיה ידידותי יותר למשתמשים שאינם מנוסים והשינויים במערכת כבר מתחילים להראות.

כבר עכשיו אחרי ביצוע סקירה קצרה של מצב דיווחי הבאגים הנוכחי הגיע אדם לנקודה שקשורה קשר הדוק להעדר מחזור חיי חבילות מסודר במנדריבה – באגים שונים משויכים לטיפול על ידי מפתחים ותורמים עצמאיים שכבר אינם פעילים בפרויקט.

ברמת הטיפול בבאגים אני משער שהעניין יפטר מהר למדי וסביר שטיפול מקיף יותר בבעיה יגיע גם הוא תוך פרק זמן לא ארוך.

נקודה קטנה נוספת בה נראה שהגישה הקהילתית של אן כבר נותנת אותותיה היא בתחום התרגומים –

כאן הודיע ת'יארי וינו (Thierry Vignaud) על פתיחת רשימת דיוור אליה ניתן יהיה לשלוח קבצים מתורגמים במקום למען אותם באופן פרטי אל רכז התרגומים של מנדריבה.

רשימה זו צפויה להוריד את ה"רעש" מרשימת הדיוור הנוכחית שיעודה העיקרי הוא דיונים בעניני תרגום מה גם שנסיוני מראה שהתשובות מרכז התרגומים עלולות להתעכב זמן רב מאוד (למעשה הפניה שלי אל פאבלו מעולם לא נענתה) אז רשימה פומבית שכזו יכולה להיות פתרון מצויין.

פוסט זה פורסם בקטגוריה מנדריבה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s