שינוי המגמה של מנדריבה.

אחד הכותבים ברשימת הדיוור של קוקר שאל אם מוכרות סטטיסטיקות של מספר המשתמשים במנדריבה.

כרגיל בתכנה חופשית התשובה לשאלה זו אינה פשוטה – אפשר למדוד את כמות ההורדות אבל משתמש יחיד יכול להוריד מספר פעמים ואתרי מראה אינם מחוייבים להודיע כשהם מציבים את התכנה להורדה, אפשר לבקש ממשתמשים תגובה אבל מן הסתם רבים מהם לא יטרחו לענות… ועוד ועוד אפשרויות ובעיות.

פסקאל טריאן (Pascal Terjan) אמנם לא ניסה לענות על השאלה באופן ישיר אבל הוא סיפק פרטי סטטיסטיקה מעניינת מאתר המראה שלו – ftp.free.fr.

הסטטיסטיקה הן של הורדות (נפח תעבורה) מאתר המראה של PLF מצביעה על כך שבעוד שבגרסאות קודמות בדרך כלל היתה דעיכה הדרגתית לעומת הדרישה שמיד אחרי השחרור הרי שבגרסת האביב של 2007 כבר לא ניכרה דעיכה ובגרסת 2008.0 ניכרת עליה בולטת מרגע השחרור ועד עכשיו.

אפשר כמובן לצפות שעתה משיצאה גרסת האביב של 2008 נראה דעיכה הדרגתית בביקוש לגרסת 2008.0 אבל סביר שלפחות בנקודת ההתחלה נראה זינוק בביקוש לעומת הגרסה הקודמת ומעניין עוד יותר יהיה לראות אם גם בגרסה זו עוד ועוד אנשים יצטרפו במהלך הזמן מרגע השחרור.

חשוב לציין גם כי הוספת מאגרי תכנה non-free למערך המאגרים של מנדריבה היתה אמורה להוריד באופן משמעותי את הדרישה לחבילות מ-PLF (הפרויקט מפיץ חבילות שאסורות להפצה במדינות שונות מסיבות חוקיות שונות כמו פטנטים, זכויות יוצרים וכו') כך שיש סבירות מסוימת שמדובר במקרה זה בהערכות חסר.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, מנדריבה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s