תעשו כבוד לאדם (ותרומתו ל-ldetect.lst ו-XFdrake)

זיהוי החומרה של מנדריבה מצויין באופן כמעט מסורתי (למשתמשי אובנטו אני אזכיר שיש הבדל בין "זיהוי חומרה" לבין "הפעלה" ובעיקר כשהדבר מצריך רכיבים לא חופשיים) אבל תמיד יש מקום לשיפור ובעיקר עם כל גרסה חדשה שצריכה לתמוך בחומרה שלא היתה זמינה או ניתנת להפעלה בגרסה הקודמת.

לפני צאת גרסת האביב של מנדריבה 2007 לקח על עצמו אדם ויליאמסון ממנדריבה כפרויקט אישי את שיפור XFdrake – אשף הגדרת התצוגה של מנדריבה.

XFdrake הוא כלי מצויין שבעזרת אשף פשוט ובסיס נתוני חומרה גדול מייצר קבצי תצורה לרכיבי התצוגה.

מצויין אבל יש מקום לשיפור.

אדם הוא לא מתכנת, תפקידו במנדריבה הוא לרכז את הפעילות מול המועדון וזה אומר בעיקר לענות על שאלות בפורומים, לתרגם ולפרסם מאמרים לחברי המועדון, להעביר משוב מהמועדון והקהילה אל המקומות המתאימים במנדריבה ועוד דברים מסוג זה.

אתרע מזלו ולאדם יש Lenovo 3000 עם כרטיס מסך של אינטל. אמנם לא מזל רע במיוחד קריצה אבל אדם רצה יותר מכרטיס המסך שלו ובפרט הוא רצה אפשרות להפעיל התקני תצוגה מזדמנים עם הגדרות שהולמות אותם (אולי ארחיב על כך בפוסט עתידי כשאתפנה לקצת משחקים עם הנייד שלי).

אחרי קצת משחקים הוא הצליח לעשות זאת בעזרת התקן ההנע (שבשעתו היה) הניסיוני של אינטל, Xrandr1.2 ופוסט בבלוג של רוס ברטון אבל בדרך הוא גילה ש-XFdrake כולל 20 אפשרויות לכרטיסים של nVidia תוך ניסיון לכלול את כל הדגמים הנתמכים כשלמעשה יש רק שישה התקני הנע להפעלת כרטיסים אלו בלינוקס.

מתכנת או לא מתכנת?! אדם פתח את ldetect.lst (רשימת ההתקנים בה משתמש XFdrake), ביצע מיון מחודש של הכרטיסים ושלח קובץ טלאי למתחזק.

"על הדרך" אדם הספיק להבחין שכרטיסים רבים מוגדרים כ-unknown למרות שניכר לפי מספרי הזיהוי שלהם (PCI ID שאתם יכולים לקבל בעזרת lspci) שהם מבית היוצר של nVidia ו-ATI ולכן התקן ההנע להפעלתם ידוע.

ראה ועשה – אדם שלח עוד תיקונים שמעדכנים את הפרטים ברשימה.

עוד מספר חזרות ותיקונים וגרסת האביב של מנדריבה 2007 הושקה עם ldetect.lst מעודכנת ומשופרת ועם XFdrake שהשימוש בו קל מתמיד.

הוסיפו לזה את מאגרי non-free הרשמיים של מנדריבה שהושקו עם גרסת האביב של 2007 וקיבלתם כלי משובח שמזהה ומגדיר ביעילות מגוון רחב מאוד של כרטיסים עם התקני הנע חופשיים וקניניים בהתאם לזמינות האחרונים ולהגדרת המשתמש.

כה לחי אדם מגניב

עריכה: אם אתם רוצים להזכר איך הדברים עלולים להראות כשלא משתמשים בכלי הגדרות מוצלח עם מאגר נתוני חומרה מעודכן אז תוכלו לבקר בדיון טעינת מודול Nvidia מהגירסה הנכונה שמתנהל באתר ווטסאפ

פוסט זה פורסם בקטגוריה מנדריבה, קוד חופשי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s